2019-20 TEAM OF THE WEEK AWARDS

1A GIRLS

December 2-7: Mount Airy

December 9-14: Grey Stone Day

December 23-28: Mitchell

December 30-January 4: Robbinsville

January 6-11: Gray Stone Day

January 13-18: Pamlico County

January 20-25: Weldon

January 27-February 1: Uwharrie Charter

February 3-8: Murphy

February 10-15: Alleghany

1A BOYS

December 2-7: Perquimans County

December 9-14: Cherryville

December 23-28: Andrews

December 30-January 4: John A. Holmes

January 6-11: North Edgecombe

January 13-18: Washington County

January 20-25: Lincoln Charter

January 27-February 1: Starmount

February 3-8: North Stokes

February 10-15: Mountain Island Charter

2A GIRLS

December 2-7: Rutherfordton-Spindale Central

December 9-14: Ashe County

December 23-28: St. Pauls

December 30-January 4: Ledford

January 6-11: Bertie

January 13-18: North Surry

January 20-25: Salisbury

January 27-February 1: East Burke

February 3-8: Hertford County

February 10-15: Mountain Heritage

2A BOYS

December 2-7: Forest Hills

December 9-14: Bunn

December 23-28: Madison

December 30-January 4: South Granville

January 6-11: North Davidson

January 13-18: Farmville Central

January 20-25: West Caldwell

January 27-February 1: First Flight

February 3-8: Reidsville

February 10-15: Kinston

3A GIRLS

December 2-7: Southwestern Randolph

December 9-14: Enka

December 23-28: West Rowan

December 30-January 4: Freedom

January 6-11: DH Conley

January 13-18: EE Smith

January 20-25: Charlotte Catholic

January 27-February 1: Northern Guilford

February 3-8: Jacksonville

February 10-15: Northwood

3A BOYS

December 2-7: Westover

December 9-14: Cox Mill

December 23-28: Clayton

December 30-January 4: Mount Tabor

January 6-11: TC Roberson

January 13-18: Hunt

January 20-25: Parkland

January 27-February 1: Eastern Guilford

February 3-8: Rocky Mount

February 10-15: Northern Guilford

4A GIRLS

December 2-7: Hopewell

December 9-14: Southeast Raleigh

December 23-28: Garner Magnet

December 30-January 4: Northwest Guilford

January 6-11: Jordan

January 13-18: Glenn

January 20-25: Laney

January 27-February 1: Jack Britt

February 3-8: Ashley

February 10-15: Holly Springs

4A BOYS

December 2-7: Millbrook

December 9-14: Myers Park

December 23-28: Lumberton

December 30-January 4: Hoggard

January 6-11: South Caldwell

January 13-18: South View

January 20-25: Durham Riverside

January 27-February 1: North Mecklenburg

February 3-8: Pinecrest

February 10-15: Grimsley

© 2020 North Carolina Basketball Coaches Association